Hosporáříme na 15,5 ha vinic
Pěstujeme 10 odrůd vína
Vyrábíme BIO vína
produkujeme 80 000 lahví ročněbzenecka_oblast_01 bzenecka_oblast_02 bzenecka_oblast_03 bzenecka_oblast_04 bzenecka_oblast_05 bzenecka_oblast_06
„To, co na svém kraji zbožňuji
je ona bohatá rozmanitost
v detailu každého místa
ve Bzenci“

Petr Kunc

{ Bzenecká oblast }

Město Bzenec leží v malebném kraji pod úbočím posledních výběžků Chřibů, kde mírné slunné svahy postupně přecházejí v rovinu, jíž protéká řeka Morava. Přijíždíte-li do Bzence z jihu, nečekaně se před vámi rozprostře panorama města a vinohradů. Tento pohled vás okouzlí. Málokdo však ví, že vlastně zrovna projíždí písčitou polopouští, která svým specifickým klimatem podstatně ovlivňuje část bzenecké vinohradnické oblasti. Rozehřáté písky ohřívají vzduch a teplé větry proudící z tohoto směru způsobují, že teplota je zde vyšší nežli v okolí. Tato oblast patří sice k nejsevernějším vinařským oblastem, ale díky těmto teplým větrům zde má vinná réva velmi příjemné klima.

pecet

Víno ze Bzence


{ Pozvánka do Bzence }

Bzenec se rozkládá v krajině vhodné k cykloturistice. Městem a okolím prochází několik značených vinařských cyklostezek, které vám umožní poznat přírodní i historické krásy této oblasti. Na těchto cestách můžete navštívit sklepy firmy BISENC s.r.o., kterých se v okolí stezek několik nalézá a v příjemném prostředí ochutnat vína z produkce firmy.

 
 


Tel.: +420 603 579 303 © 2024 Vinařství Bisenc Bzenec
Bisenc s.r.o., Petr Kunc, Bzenec 1201
info@biovinarstvi.cz Grafik Martin Joch